Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych jest ponad 105 805 salonów fryzjerskich? Oznacza to, że jeśli pewnego dnia chcesz założyć własną firmę, będziesz musiał zrobić wiele, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Najlepszym sposobem na to jest uczęszczanie do najlepszej szkoły fryzjerskiej. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje, może to być nieco łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia.

Najpierw musisz znaleźć program, który obejmuje wszystkie kursy, które chcesz podjąć. Długość programu i akredytacja to również dwa ważne czynniki.

Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o znalezieniu szkoły fryzjerskiej, która pomoże Ci szybko rozpocząć karierę.

1. Dostępne zajęcia

Nauka rzemiosła to tylko jedna część zdobywania umiejętności fryzjerskich. Twój program powinien również obejmować zajęcia biznesowe, które pomogą ci otworzyć własny sklep po ukończeniu studiów, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Niektóre zajęcia, których powinieneś szukać, to strzyżenie brzytwą, strzyżenie włosów, szampony i odżywki, stylizacja włosów, projektowanie brody i wąsów, anatomia włosów i skóry głowy oraz zarządzanie i działalność barberska.

2. Długość programu

Jak można sobie wyobrazić, wzięcie udziału w zajęciach wymienionych powyżej zajmie trochę czasu. Nie będziesz w stanie okiełznać swojego rzemiosła z dnia na dzień i nie powinieneś próbować.

Jeśli chodzi o liczbę godzin kredytowych potrzebnych do ukończenia programu, jest ona różna. Być może będziesz musiał uczęszczać na 20 godzin zajęć tygodniowo lub 30. Niektórzy decydują się na dodatkowe kursy, aby przyspieszyć naukę.

3. Akredytacja

Aby otrzymać państwowy certyfikat fryzjera, musisz uczęszczać do akredytowanej szkoły. Cóż, nie musisz, ale znacznie zwiększy to twoje szanse.

Nie tylko to, ale akredytowane instytucje często mają wyższej jakości sprzęt i instruktorów niż inne.

4. Porównaj dostępne opcje

Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych szkół fryzjerskich, możesz poświęcić chwilę na porównanie dostępnych opcji. Ponownie, spójrz na rodzaj zajęć, które oferuje dany program.

Dowiedz się, jakie metody nauczania stosuje szkoła. Czy są to głównie zajęcia praktyczne, czy też będziesz musiał obejrzeć kilka filmów edukacyjnych?

Jeśli znasz kogoś, kto uczęszczał do szkoły fryzjerskiej, zapytaj go o jego program.

5. Praktyka

Siedząc w klasie można nauczyć się tylko tak wiele. Nadchodzi czas, kiedy trzeba trochę poćwiczyć.

Jeśli twój program nigdy nie pozwoli ci wziąć nożyczek do ręki, będziesz na przegranej pozycji, gdy ktoś wejdzie do twojego sklepu. Szukając szkoły, zapytaj, jaki rodzaj szkolenia otrzymasz i dowiedz się, z jakim sprzętem będziesz pracować.

Znalezienie szkoły fryzjerskiej, która pomoże utorować drogę do Twojej przyszłości

Wybór odpowiedniej szkoły fryzjerskiej nie tylko pomoże ci zdać egzamin państwowy. Przygotuje Cię również na sukces po otwarciu własnego sklepu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach dla fryzjerów i dostępnych zajęciach.

Fryzjerzy nie są zawodem kurczącym się. W rzeczywistości, według ostatnich badań, do 2031 roku spodziewany jest wzrost zatrudnienia o 11%. Oznacza to, że fryzjerzy są potrzebni [...]

Czytaj więcej

Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych jest ponad 105 805 salonów fryzjerskich? Oznacza to, że jeśli pewnego dnia chcesz założyć własną firmę, [...]

Czytaj więcej

Salony kosmetyczne mają dobrą passę, ponieważ branża pielęgnacji urody staje się sektorem wartym inwestycji. W 2019 r. branża osiągnęła rynek o wartości 66,16 mld USD [...]

Czytaj więcej