Myślisz o zostaniu kosmetologiem? Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze: BLS przewiduje, że branża ta wzrośnie o 19 procent do końca dekady.

Jednym z kluczowych powodów tego wzrostu jest fakt, że kosmetologia jest wszechstronną dziedziną. Opcje kariery obejmują wszystko, od stylisty fryzur po artystę paznokci. Możesz także otworzyć własny salon lub wynająć przestrzeń w grupie.

Niezależnie od tego, jakie usługi zdecydujesz się świadczyć, powinieneś skupić się na zostaniu licencjonowanym profesjonalistą. W tym celu przedstawiamy krótki przewodnik po tym, jak zostać kosmetologiem!

Spełnij wymagania wiekowe

Aby zapisać się do szkoły kosmetologii, musisz mieć co najmniej 16 lat. Większość programów wymaga również posiadania dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED. Niektóre programy zawodowe pozwalają jednak na zapisanie się do szkoły w trakcie nauki w liceum.

Zapisz się do szkoły kosmetologii

Jak wspomniano, masz wiele opcji przy wyborze kierunku kształcenia. Kwota, którą zapłacisz, zależy od dostępnych obiektów, licencji, które otrzymasz, oraz pomocy finansowej dla weteranów. Twoje główne opcje to:

  • Community College
  • Instytucja prywatna
  • Szkoła zawodowa
  • Podmiot nastawiony na zysk

Programy kosmetologiczne mogą wydawać certyfikat ukończenia lub stopień naukowy. Zrób rozeznanie, aby znaleźć odpowiednią dla swoich potrzeb. Upewnij się również, że wybrana szkoła oferuje odpowiednie akredytacje.

Rozważ studia specjalistyczne

Wiele programów oferuje specjalistyczne studia w zakresie woskowania, farbowania włosów itp. Specjalistyczne role, takie jak manikiurzystki, mogą wymagać do 600 godzin dodatkowej pracy. Oczywiście to dodatkowe szkolenie doprowadzi do większej liczby możliwości zatrudnienia.

Doświadczony estetyk może również znaleźć pracę w nieoczekiwanych miejscach. Na przykład może pracować w kostnicy, stylizując włosy i makijaż dla zmarłych.

Ukończenie kursów

W zależności od stanu, ukończenie szkoły kosmetologii trwa od 9 do 15 miesięcy. Daje to około 1,000-2,300 godzin zajęć. Typowe przedmioty obejmują anatomię, techniki strzyżenia, obsługę klienta itp.

Oprócz zdania egzaminów, kosmetolog musi udowodnić swoje umiejętności w praktyce. Może to obejmować pracę z manekinami lub prawdziwymi ludźmi. Niektóre stany zezwalają na praktyki w salonie w celu odbycia szkolenia w miejscu pracy.

Zdanie stanowego egzaminu licencyjnego

Aby uzyskać licencję kosmetologa, należy zdać egzamin państwowy. Treść egzaminu różni się w zależności od stanu. Zawsze jednak będzie on obejmował test pisemny i praktyczną ocenę umiejętności.

Możliwe, że twój stan nie oferuje licencji na świadczenie określonych usług. Jeśli tak, istnieje duża szansa, że inna licencja obejmuje tę usługę. Na przykład wiele licencji kosmetycznych obejmuje sztukę makijażu.

Oto jak zostać kosmetologiem

Teraz, gdy już wiesz, jak zostać kosmetologiem, pozostaje tylko wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę. Czy chcesz być ekspertem w konkretnej dziedzinie, czy specjalistą od wszystkiego? Tak czy inaczej, powyższy przewodnik pomoże Ci zacząć!

Nadal szukasz idealnego programu kosmetologii dla siebie? W Bucker Barber School oferujemy zajęcia z kosmetologii w wielu dziedzinach urody. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wykorzystać Twój potencjał!

Czy jesteś zainteresowany karierą fryzjerską? Jeśli tak, oto gorąca wskazówka dla Ciebie: zdobądź certyfikat fryzjera tak szybko, jak to możliwe. To [...]

Czytaj więcej

Myślisz o zostaniu kosmetologiem? Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze: BLS przewiduje, że branża ta wzrośnie o 19 procent do końca dekady. [...]

Czytaj więcej

Każda kariera zawodowa zaczyna się od zdobycia odpowiedniego wykształcenia. Jednak trudności finansowe związane z edukacją są realne. W ubiegłym roku administracja Bidena wprowadziła pożyczkę [...]

Czytaj więcej