Podczas urządzania salonu, podnóżek dla fryzjera nie jest czymś, o czym myślimy w pierwszej kolejności. To ważne, by mieć go w każdym salonie, który stawia na zadowolenie klientów, ponieważ wpływa na komfort osób, które z niego korzystają. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie podnóżka do fryzjera?

Czym jest podnóżek fryzjerski?

Podnóżek fryzjerski to niewielki, wykonany z metalu lub stali nierdzewnej element. Dzięki niemu klienci mogą oprzeć nogi lub wyprostować je, gdy siedzą na fotelu. Poprawia to krążenie, które może być zaburzone przez długotrwałe siedzenie. Ten pozornie mało znaczący mebel może być postrzegany jako poprawiający komfort klientów, gdy przechodzą oni różne zabiegi. Niektóre fotele mają wbudowany podnóżek, a inne mogą być dostosowane do potrzeb klienta. Na rynku dostępne są również wolnostojące podnóżki fryzjerskie.

Dlaczego podnóżek dla fryzjerów jest tak ważny?

Podnóżek poprawia komfort klienta i wpływa na ostateczną opinię o naszym salonie. Klient będzie bardziej zadowolony, jeśli jego nogi nie zostały uszkodzone, a zabieg był szybki. Salon, w którym czujemy się swobodnie jest bardziej profesjonalny i bardziej nastawiony na klienta niż tylko na zarabianie pieniędzy.

Ayala Ladder Footstool | Ayala Baron Footstool | Ayala New York Foot stool.

Jakie są najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze podnóżka?

Podnóżki stałe czy wolnostojące?

Istnieją dwa główne rodzaje podnóżków. Istnieją dwa rodzaje podnóżków: podnóżki stałe (czyli na stałe przymocowane do krzesła), oraz podnóżki wolnostojące. Choć zajmują więcej miejsca, podnóżki wolnostojące są łatwiejsze do czyszczenia.

Zastanawiasz się nad aranżacją swojego salonu? Nasz artykuł "Czy skandynawska stylizacja sprawdzi się w salonie fryzjerskim?" Zainspiruj się!

Kształt podnóżka

Podnóżki mogą różnić się także kształtem. Na rynku dostępnych jest wiele podnóżków. Większość ma pojedynczy, grubszy, pręt, o który można oprzeć stopy. Ale są też podnóżki, które mają wiele równoległych prętów. Zarówno te pierwsze, jak i pierwsze są wygodniejsze dla klientów, jednak łatwiej będzie nam wyczyścić ten o prostszej konstrukcji.

Rodzaj podstawy podnóżka

Większość podnóżków ma stabilną, prostokątną podstawę. Wytrzymują większy ciężar i nie przesuwają się pod naciskiem stóp. Są bardziej profesjonalne i eleganckie. Na rynku można znaleźć również małe gumowe stopki. Są one lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia, a także bardziej poręczne.

Materiał podnóżka

Większość podnóżków, które widzimy obecnie na rynku, wykonana jest ze stali chromowanej. Materiał ten jest trwały i łatwy do utrzymania w czystości. Jest również odporny na nacisk. Można również znaleźć modele wykonane ze stali nierdzewnej.