Konsola to kluczowy element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Konsola to stylowy mebel, który wspiera stylistów w ich codziennych zadaniach. Wyróżniają się spośród innych elementów wystroju salonu fryzjerskiego ze względu na nienaganny design.

Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konsoli do salonu fryzjerskiego.

Każdy klient powinien czuć się mile widziany w salonie fryzjerskim. Dobrze zaaranżowana przestrzeń sprawia, że klienci czują się wyjątkowo. Konsola jest meblem, który pozostaje w oczach klienta przez długi czas. Musi być piękna w projekcie i wykończeniu. Musi być wolna od bałaganu, kurzu czy splątanych kabli. Najlepiej wybrać konsolę wykonaną z takiego materiału, z którego łatwo można usunąć zabrudzenia i pozostawić ją w należytym porządku podczas pracy.

Konsolety fryzjerskie z przemyślanymi funkcjami

Praktyczna półka

Konsole z półką i kilkoma szufladami to świetne rozwiązanie. Możesz w nich szybko przechowywać akcesoria fryzjerskie, których w danej chwili nie używasz.

Gniazdko elektryczne

Niektóre modele konsolet posiadają również wbudowane gniazdka elektryczne. Eliminuje to konieczność schylania się za każdym razem, gdy podłączasz suszarkę do włosów, prostownicę lub inne urządzenie.

Podnóżek

Wiele konsol posiada podnóżek, który jest zamontowany na stałe. Klienci dzięki temu rozwiązaniu mogą cieszyć się wygodnym rozciąganiem i stabilnym oparciem dla nóg. Taki komfort pozwala klientom na otrzymanie wyższej jakości usług. Istnieje możliwość, że konsola może się zbytnio zabrudzić od podnóżka, na którym spoczywają buty.

Konsole pojedyncze lub podwójne

Podczas wyszukiwania konsol można znaleźć modele pojedyncze i podwójne. Poniższe czynniki wpłyną na to, który model wybierzesz:

  • Jak duży jest salon fryzjerski?
  • Jak bardzo zależy Ci na mobilności konsoli
  • Czy chcesz zapewnić swoim klientom prywatność.

Podwójna konsola to dobry wybór dla małych salonów, które mają ograniczoną przestrzeń. Ten model pomoże Ci również zaoszczędzić miejsce. Podwójne konsole są często połączone jednym blatem i mogą mieć wspólne lustro. Jeśli chcesz, aby Twój klient czuł się komfortowo i prywatnie, możesz zdecydować się na pojedynczą konsolę wyspową lub wiszącą. Dzięki temu możesz mieć wiele stanowisk fryzjerskich w różnych miejscach swojego salonu. Będziesz miał nieograniczoną mobilność, ponieważ konsole mogą być od siebie oddzielone.

Konsoleta zawieszana jest na ścianie. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Nie pozwala jednak na jej przemieszczanie. Konsola wyspowa z lustrem, w wersji jednostronnej lub dwustronnej, może być umieszczona w dowolnym miejscu salonu fryzjerskiego. O ile jest wystarczająco duża i pracownicy mają do niej dostęp, może służyć również jako taboret.

Jakość materiału

Do wykonania konsoli producenci wykorzystują wysokiej jakości płyty meblowe o wykończeniu błyszczącym lub matowym. Meble te mogą być wykonane w wielu kolorach. Inne materiały wykorzystywane do produkcji konsolet fryzjerskich to płyty wykonane z niezwykle odpornego i lekkiego tworzywa HIPS (Ayala CARRMEN), skaju, który w modelu Ayala OBSESSION wzbogacony jest o kryształki Swarovskiego, stali nierdzewnej INOX, (Ayala WENUS). Niektóre konsole posiadają oświetlenie. Modele Ayala RIALTOLED, Ayala OSPAL, Ayala AMELIA posiadają unikalne efekty wizualne powstałe dzięki oświetleniu konstrukcji.