Klient wchodząc po raz pierwszy do salonu musi czuć się komfortowo. Pierwsze wrażenie jest ważne. Największym sukcesem salonu fryzjerskiego jest, jeśli oferuje on relaksujące środowisko, w którym można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach i uzyskać upragnioną fryzurę. Jakie są niektóre z rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby Twój salon był najlepszy w mieście? Oto kilka świetnych wskazówek.

Wybierz odpowiedni schemat kolorów

Najpierw rozważ schemat kolorów, który najbardziej spodoba się Twoim klientom. Wizualnie zbyt jasne lub ciemne kolory mogą wizualnie zmniejszyć przestrzeń, a także wpłynąć na odczucia. Jasne kolory wizualnie zwiększają przestrzeń wnętrza, dzięki czemu wydają się większe i bardziej przestronne. Naturalne światło będzie bardziej widoczne w bielach, szarościach i beżach. Jeśli chcesz podkreślić charakter wnętrza, zastosuj kontrasty czerni i bieli. Możesz też dodać akcenty w swoich ulubionych kolorach.

Projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po wyposażenie salonu fryzjerskiego z naturalnego drewna. Dotyczy to nie tylko ram luster, konsoli i stolików. Dekoracje ścienne również mogą być wykonane z drewnianych akcentów. Wnętrze salonu fryzjerskiego jest bardziej przyjazne, ciepłe i wygodne, gdy jest wykonane z naturalnych materiałów. Może być bardzo komfortowe.

Postaw na uznanie

Zadbaj o te elementy, które wyryją się w pamięci klientów podczas pracy w salonie fryzjerskim. Warto w kreatywny sposób wyeksponować na ścianach certyfikaty, dyplomy czy loga z nazwą Twojej firmy. Świetnym pomysłem są również zdjęcia najpopularniejszych fryzur na atrakcyjnych modelkach. Dzięki temu Twoi klienci nie tylko będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami, ale także pokażesz im swoje umiejętności stylizacyjne. Twój znak firmowy powinien być widoczny na szkle i meblach, a także na gadżetach takich jak kubki, kapsle, pudełka na wizytówki i inne naczynia.

Oświetlenie, które jest idealne

Twoi klienci powinni czuć się jak gwiazdy w świetle reflektorów. Po pierwsze, upewnij się, że masz kinkiety nad i po obu stronach lustra. Dadzą one światło o barwie zbliżonej do naturalnego światła słonecznego. Twoja klientka i Ty chcecie móc zobaczyć kolor włosów po nałożeniu farby. Chcesz również wiedzieć, czy włosy dobrze komponują się z przedłużeniami. Możesz poprawić jakość, precyzję i dokładność swojej pracy poprzez zastosowanie optymalnego oświetlenia. Salony fryzjerskie powinny mieć minimum 500 luksów.

Oprawy lamp ściennych powinny być zarówno solidne, jak i lekkie. Możesz regulować strumień światła za pomocą ruchomego ramienia lub klosza. Dzięki temu strumień światła będzie wystarczająco jasny, aby oświetlić włosy bez tworzenia cieni i odblasków. Twoja praca będzie miała wpływ na nastrój klienta.

Warto pomyśleć o oryginalnej oprawie sufitowej, a także o świetle roboczym przy lustrach. Możesz mieć jedną elegancko zaprojektowaną lampę zawieszoną w centralnym punkcie lub wiele mniejszych lamp umieszczonych na suficie w różnych miejscach.

Myjnia samochodowa to kolejna przestrzeń, która powinna mieć oświetlenie ambientowe. Myjnia to miejsce, w którym klient może się naprawdę zrelaksować, podczas mycia włosów czy nakładania makijażu. W takim miejscu warto zainwestować w oświetlenie LED w postaci taśm dekoracyjnych. Ciepłe żółte światło stworzy atmosferę, która będzie komfortowa dla klienta.

Zniewalający zapach

Wielu klientów uważa, że wizyta u fryzjera jest najlepszym sposobem na oderwanie się od codzienności. Dla właścicieli salonów fryzjerskich ważne jest stworzenie przestrzeni, w której klienci mogą się zrelaksować i zapomnieć na jakiś czas o wszystkich swoich troskach. Twoi klienci poczują się zrelaksowani, jeśli zaoferujesz im aromaterapię. Może to być w formie delikatnego zapachu lub kojącego dźwięku. Przyjemny zapach sprawia, że współpracownicy salonu czują się zrelaksowani. Przyjemny zapach sprawi, że klienci będą często wracać do salonu.

Przyjemna muzyka

Muzyka może mieć głęboki wpływ na nastrój. Klienci będą czuli się bardziej komfortowo i będą bardziej otwarci na rozmowę, gdy będą mieli odpowiednią muzykę. Będziesz w stanie zbudować silniejsze relacje z innymi. Spotkasz się z autentycznym entuzjazmem, gdy będziesz dzielił się swoimi pomysłami na zmianę fryzury, koloru i cięcia.