Czy obawiasz się strzyżenia męskich włosów, zwłaszcza kręconych? Nie martw się! Możemy Ci pomóc.

Zapoznaj się z naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi strzyżenia kręconych włosów. Dodadzą Ci one pewności siebie, gdy następnym razem do Twojego salonu fryzjerskiego wejdzie mężczyzna z kręconymi włosami.

1. Zwróć uwagę na ich wzór loków

Znajomość wzoru kręcenia się włosów klienta pomoże ci dobrać odpowiednią długość i styl, który będzie dla niego najlepszy. Wiele osób zakłada, że krótka fryzura jest najlepszym rozwiązaniem dla kręconych lub falowanych włosów. Jednak nie wszystkie loki są takie same!

Najlepiej jest pracować z lokami, zamiast próbować je zmieniać lub zmuszać do stylizacji, która nie jest dla nich przeznaczona. Jednak klient może nawet nie zdawać sobie sprawy ze swojego wzoru loków lub możliwości, ponieważ boi się, że stanie się on nie do opanowania. Jeśli przez większość życia obcinała je bardzo krótko, prawdopodobnie tak właśnie jest w jej przypadku.

Pozwalając lokom nieco urosnąć i pozostawiając długość po obcięciu, pozwalasz im w pełni wykorzystać swój potencjał. Obcięcie loków w połowie ich spirali może spowodować, że będą one odstawać w dziwny sposób.

Zapewnij swoją klientkę, że jej włosy nie będą całkowicie nie do opanowania, jeśli zdecyduje się na coś więcej niż cięcie, w którym czuje się komfortowo. Przekaż im odpowiednie produkty, aby złagodzić puszenie się włosów i złagodzić ich obawy.

2. Obetnij kręcone włosy na sucho, aby zobaczyć, jak będą się układać

Kręcone włosy można ścinać na mokro lub na sucho, uzyskując dobre rezultaty. Jeśli jednak zdecydujesz się na cięcie na sucho, zobaczysz rezultaty bezpośrednio po jego zakończeniu. Jest to szczególnie korzystne, jeśli pracujesz z nową klientką, której włosy nie są ci jeszcze dobrze znane.

Jeśli zdecydujesz się na cięcie na mokro, pamiętaj o pozostawieniu odpowiedniej długości, ponieważ po wyschnięciu włosy powrócą do swojego naturalnego, kręconego stanu. Możesz również użyć metody skręcania, aby usunąć więcej masy.

3. Zawsze najpierw umyj i wysusz włosy

Niezależnie od tego, czy obcinasz włosy klientki na mokro, czy na sucho, zawsze musisz je najpierw umyć. Pozwoli to usunąć wszystkie oleje i produkty, które mogą znajdować się we włosach, maskując ich naturalne loki.

4. Weź pod uwagę kształt twarzy klientki

Różne długości i objętości włosów najlepiej pasują do określonych kształtów twarzy. Okrągłe twarze, na przykład, wyglądają świetnie ze środkową częścią i objętością w koronie. Odsłania to więcej czoła i wydłuża twarz.

Najlepszym pomysłem będzie przyjrzenie się twarzy klientki z boku. Pomoże to ocenić, jaki profil będzie najbardziej atrakcyjny.

Końcowe wskazówki dotyczące strzyżenia kręconych włosów

Kiedy następny klient z kręconymi włosami usiądzie na krześle, dowiedz się, jak chce, aby wyglądały jego włosy. Innym ważnym czynnikiem jest to, ile czasu chce poświęcić na zarządzanie swoimi lokami i fryzurą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym programem Class A Barber!