W każdym salonie kosmetycznym powinien znaleźć się różnorodny, profesjonalny sprzęt. Podstawowe meble kosmetyczne powinny zawierać solidne, funkcjonalne krzesło, wygodny taboret oraz lampę, którą można przenosić. Do przechowywania produktów i narzędzi może posłużyć również kufer kosmetyczny lub stolik.

Ważne jest, aby mieć łatwy dostęp i mobilność dla wszystkich kosmetyków, zwłaszcza jeśli twoja praca wymaga przemieszczania się. Istnieje wiele opcji kufrów, zarówno stojących, jak i z kółkami. Posiadamy również różnorodne stoliki kosmetyczne. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

To podstawowe pytania, które warto zadać sobie przed zakupem:

1. Czy jesteśmy stacjonarni czy mobilni? Czy jeździmy ze sprzętem do klientów?

Drugi przypadek pozwoli nam na łatwy wybór. Potrzebujemy kufra, który będzie można łatwo przetransportować. Ważne, aby kufer nie był zbyt ciężki i miał kółka. Dobrym wyborem będzie model od Activ, Glamour 9552 Cube. W zestawie jest również oświetlenie i przenośny stojak. Do pierwszej walizki lepiej wybrać stół. Dzięki temu kosmetyki będą lepiej widoczne i łatwiej dostępne. Typ 1019A marki Giovanni to proste, wysokiej jakości rozwiązanie. Jest to model metalowo-drewniany z kółkami i szufladą.

STOLIK KOSMETYCZNY TYP 102A

2 - Ile mamy narzędzi i produktów?

Od tego będzie zależała wielkość kufra lub stołu. Jeśli kupimy za mało, będziemy mieli chaos w naszych kosmetykach i nie będziemy mogli szybko znaleźć odpowiedniego produktu. Lepiej jak najszybciej kupić większy rozmiar, gdyż z czasem będzie nam przybywać produktów i narzędzi. Dobrą opcją jest kufer Activ model Glamour D9009. Można go podzielić na dwa kufry, dzięki czemu produkty i narzędzia są łatwo dostępne.

3 Jaki jest styl naszych salonów kosmetycznych?

Aby salon wyglądał profesjonalnie i ekskluzywnie, cały sprzęt i urządzenia muszą pasować do ogólnego wystroju salonu. Istnieje wiele opcji stołów kosmetycznych, w tym modele metalowe, szklane i drewniane w różnych stylach i kolorach. Do stylu można dopasować kuferki, które występują w różnych wzorach i fasonach.

Stylowy kufer kosmetyczny S-015 w kolorze RED GRID

Na co powinieneś zwrócić największą uwagę?

Funkcjonalność stolika/kuferka:

Wszelkiego rodzaju szuflady, półki i kieszenie w pierwszym przypadku. W drugiej obudowie znajdują się kieszenie i przegródki. Niektóre kufry posiadają kółka i teleskopowe nogi. Występują również z oświetleniem i lustrem. Świetnym przykładem jest kufer Glamour D6980K Activ. Jest to niezbędnik dla mobilnych makijażystów i kosmetyczek.

Wysoka jakość wykonania:

Activ to jeden z najbardziej zaufanych i cenionych producentów na rynku. Ta polska firma zajmuje się produkcją sprzętu fryzjerskiego i kosmetycznego, takiego jak stoły i kuferki. Może pochwalić się wysoką jakością wykonania i materiałów, a także szeroką gamą modeli, wzorów i kolorów.