Od 2023 roku istnieje 105 805 salonów fryzjerskich. Oznacza to, że więcej osób szuka wskazówek, jak zostać fryzjerem i szuka zajęć w szkołach zawodowych. Ale kiedy przychodzisz do szkoły pierwszego dnia, musisz być przygotowany.

Chcesz zrobić dobre wrażenie w szkole fryzjerskiej, ale chcesz też przyjść z odpowiednim sprzętem. W przeciwnym razie będziesz czuć się zaniepokojony i będziesz mieć wrażenie, że całe szkolenie fryzjerskie poszło na marne.

Ten artykuł poprowadzi Cię przez najlepsze wskazówki dotyczące pierwszego dnia w szkole fryzjerskiej, więc wszystko, o co musisz się martwić, to pojawienie się i dobra zabawa!

Czego potrzebujesz pierwszego dnia w szkole fryzjerskiej

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, przygotowując się do pierwszego dnia w szkole fryzjerskiej, jest posiadanie odpowiednich dokumentów. W większości przypadków szkoła poprosi o dokument rejestracyjny i opłatę za aplikację. Gdy masz już niezbędne dokumenty, możesz wziąć udział w zajęciach pierwszego dnia.

W przeciwnym razie szkoła poprosi o przesłanie dokumentów i odesłanie ich po ich wypełnieniu.

Przeczytaj o szkole

W Stanach Zjednoczonych jest tak wiele salonów fryzjerskich, więc musisz poczytać o swojej instytucji przed przybyciem pierwszego dnia. W zależności od tego, czy szkolenie odbywa się w startupie fryzjerskim, czy w lokalnej szkole, musisz zapoznać się z ich procesami.

Na przykład, powinieneś sprawdzić wskazówki dojazdu do budynku, czas trwania zajęć i czas potrzebny na ukończenie całego szkolenia.

Załóż odpowiednie ubranie

Twój strój będzie miał decydujący wpływ na pierwszy dzień w szkole fryzjerskiej, więc upewnij się, że masz profesjonalne, czyste ubrania przygotowane poprzedniego wieczoru. Prawdopodobnie nie będziesz musiał zakładać garnituru i krawata na szkolenie fryzjerskie, ale nie zaszkodzi zapytać szkołę o dress code.

Zazwyczaj salony fryzjerskie wymagają neutralnych kolorów i swobodnych, ale formalnych ubrań. Nie musisz więc inwestować w zupełnie nową garderobę. Wybierz swój najlepszy strój i załóż go pierwszego dnia.

Ważne jest, aby nie zapomnieć o wygodnych butach. To jedna z najważniejszych wskazówek, jakie każdy nowy fryzjer może otrzymać od starszych kolegów; musisz nosić buty, w których możesz stać godzinami. W przeciwnym razie wrócisz do domu z pęcherzami na stopach.

Zabierz ze sobą podstawowy sprzęt

Rozpoczynając nowe szkolenie, dobrze jest przygotować się do robienia notatek. Nawet jeśli możliwe jest zapisywanie informacji na telefonie lub tablecie, ważne jest, aby nie wyglądać, jakbyś korzystał z mediów społecznościowych. Zakup podstawowego notatnika i długopisu zrobi lepsze wrażenie na nauczycielach.

Jeśli masz taką możliwość, dobrze jest też zaopatrzyć się w dobre przybory fryzjerskie. Ale szkoła będzie również w stanie dostarczyć ci kilka, jeśli poprosisz zespół przed pierwszym dniem.

Zapisz się do szkoły fryzjerskiej już dziś

Szkoły fryzjerskie to najlepsze miejsca do nauki różnych technik i umiejętności związanych z byciem fryzjerem. Możesz uczyć się od doświadczonych nauczycieli i nawiązywać nowe znajomości w społeczności.

Aby jednak w pełni wykorzystać to doświadczenie, musisz szkolić się w wysokiej jakości szkole.

Na szczęście nasze programy są tworzone z myślą o utalentowanych i aspirujących fryzjerach poszukujących najlepszych szkoleń dostępnych na rynku.

Skontaktuj się z nami w sprawie rekrutacji, a nasz zespół przeprowadzi Cię przez proces aplikacji.

Od 2023 roku istnieje 105 805 salonów fryzjerskich. Oznacza to, że więcej osób szuka wskazówek, jak zostać fryzjerem i szuka [...].

Czytaj więcej

Sprawa wygląda tak. Patrzysz w lustro i po prostu tego nie czujesz. Szukasz zmiany i potrzebujesz czegoś nowego w swoim [...]

Czytaj więcej

Badania IBISWorld sugerują, że w 2023 roku w Stanach Zjednoczonych będzie 105 805 salonów fryzjerskich. To konkurencyjna branża i aby przetrwać pierwszy rok w biznesie, [...]

Czytaj więcej