Czy jesteś zainteresowany karierą w zawodzie fryzjera? Jeśli tak, oto gorąca rada: jak najszybciej zdobądź certyfikat fryzjerski.

Jest to ważne, ponieważ certyfikat buduje zaufanie klientów. Im bardziej komfortowo czują się Twoi klienci, tym łatwiej będzie Ci powiększyć grono klientów. Jest to również powód, dla którego większość barbershopów w Dallas zatrudnia tylko certyfikowanych barberów.

Nie wiesz, co trzeba zrobić, aby zostać certyfikowanym fryzjerem? Oto trzyetapowy przewodnik, który sprawi, że Twoja ścieżka będzie o wiele jaśniejsza!

Spełnij wymagania edukacyjne

Po uzyskaniu dyplomu ukończenia szkoły średniej istnieją trzy ścieżki edukacyjne, które możesz obrać jako fryzjer. Oto, czym one są i co obejmują.

Program certyfikatów fryzjerskich

Po pierwsze, możesz uzyskać certyfikat, kończąc krótki program fryzjerski. Programy te koncentrują się na podstawach pielęgnacji i stylizacji włosów. Obejmują one kursy z zakresu technik pielęgnacji włosów, pielęgnacji zarostu i nie tylko.

Program certyfikatu obejmuje również kurs fryzjerski w zakresie rozwoju zawodowego. Ukończenie kursu uprawnia do przystąpienia do egzaminu na licencję fryzjerską w Teksasie.

Studia kosmetologiczne

Niektóre stany zezwalają na przystąpienie do egzaminu fryzjerskiego bez ukończenia programu fryzjerskiego. Najprostszym sposobem na to jest uzyskanie dyplomu kosmetologa. Można go uzyskać na uczelni technicznej, w college'u społecznym lub w szkole zawodowej.

Dyplom z kosmetologii obejmuje do dwóch lat szkolenia praktycznego i zajęć fryzjerskich. Stopnie te obejmują stylizację włosów, pielęgnację brody i zabiegi chemiczne. Konieczne może być również wzięcie udziału w innych kursach dla fryzjerów.

Praktyka zawodowa

Wreszcie, możesz zdecydować się na staż u licencjonowanego fryzjera. Ten program szkoleniowy zapewnia cenne doświadczenie w prowadzeniu salonu fryzjerskiego. W Teksasie praktyki fryzjerskie wymagają do 3000 godzin szkolenia.

Zdanie egzaminu na licencję stanową

Praca w zawodzie fryzjera wymaga zdania stanowego egzaminu licencyjnego. Wszystkie stany mają własne wersje tego egzaminu. W Teksasie egzamin składa się z części pisemnej i praktycznej, ale niektóre stany obejmują również egzamin ustny.

Ogólnie rzecz biorąc, egzamin praktyczny będzie najbardziej wymagający. Instruktor fryzjerstwa sprawdzi wszystkie umiejętności, od mycia włosów po golenie. Zwróci również uwagę na sposób przygotowania klienta i ustawienia sprzętu.

Uzyskanie i odnowienie licencji

Po zdaniu egzaminu należy skontaktować się z TDLR (Texas Department of Licensing and Regulation). Po rozpatrzeniu i zaakceptowaniu wniosku, zostanie ci wydana licencja fryzjerska.

Uzyskanie licencji to jednak nie koniec; będziesz musiał ją odnawiać co dwa lata. Obejmuje to uiszczenie opłaty w wysokości 55 USD. Możesz także uzyskać punkty za kształcenie ustawiczne, choć nie jest to wymagane.

Jeśli posiadasz licencję fryzjerską z innego stanu, możesz uzyskać licencję w Teksasie na zasadzie wzajemności. Aby to zadziałało, twoje szkolenie i doświadczenie muszą spełniać wymagania Teksasu.

Łatwe uzyskanie certyfikatu fryzjerskiego

Jak widać, uzyskanie certyfikatu fryzjerskiego nie jest takie skomplikowane. Powyższy przewodnik zawiera wszystkie kluczowe informacje potrzebne do rozpoczęcia pracy.

Szukasz najlepszych sposobów na przygotowanie się do egzaminu na licencję stanową? Rozważ zapisanie się na nasz 1000-godzinny program dla fryzjerów klasy A! Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe!

Czy jesteś zainteresowany karierą w zawodzie fryzjera? Jeśli tak, oto gorąca wskazówka: jak najszybciej zdobądź certyfikat fryzjera. To [...]

Czytaj więcej

Myślisz o zostaniu kosmetologiem? Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze: BLS przewiduje, że branża ta wzrośnie o 19 procent do końca dekady. [...]

Czytaj więcej

Każda kariera zawodowa zaczyna się od zdobycia odpowiedniego wykształcenia. Jednak trudności finansowe związane z edukacją są realne. W ubiegłym roku administracja Bidena wprowadziła pożyczkę [...]

Czytaj więcej