Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach jest trudniejsze niż kiedyś z wielu powodów, a jednym z nich jest to, że na każdych dwóch kandydatów przypada tylko jedno wolne miejsce pracy.

Jeśli szukasz pracy w sklepie fryzjerskim, możesz zastanawiać się, gdzie jest dobre miejsce do rozpoczęcia lub jak dowiedzieć się, czego szukasz.

W Buckner Barber School jesteśmy dumni z tego, że szkolimy i kształcimy przyszłych fryzjerów poprzez instrukcje w klasie i szkolenia w świecie rzeczywistym. Wierzymy, że fryzjerstwo to świetna ścieżka kariery.

Zanim zaczniesz szukać swojej pierwszej pracy jako fryzjer, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

1. Poszukaj informacji

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć, jest to, w jakim salonie chcesz pracować. Każdy barber shop jest wyjątkowy, więc ważne jest, aby przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, jakie ustawienia i klimat przemawiają do Ciebie; czego szukasz.

Byłoby stratą czasu ubieganie się o pracę w salonach, w których nie chcesz spędzać czasu.

Aby jak najlepiej wykorzystać swój czas, sporządź listę salonów fryzjerskich, w których chciałbyś pracować i wykorzystaj ją jako przewodnik podczas ubiegania się o pracę.

2. Przygotuj się i bądź gotowy

Nie możesz sprzedać swoich profesjonalnych umiejętności fryzjerskich bez posiadania dowodów swojej pracy. Dlatego ważne jest, aby mieć portfolio gotowe do pokazania, gdy ktoś o to poprosi.

Znajdź zdjęcia swoich najlepszych prac, aby pokazać swoje umiejętności w konkretnym obszarze lub zaprezentować szeroki wachlarz stylów, które potrafisz stworzyć.

Upewnij się, że masz zdjęcia zrobione pod różnymi kątami. Najlepiej jest również pokazać, że jesteś w stanie pracować z szeroką gamą klientów i rodzajów włosów.

Będziesz także chciał uporządkować swoje referencje. Upewnij się, że skontaktujesz się ze swoimi profesjonalnymi referencjami przed złożeniem podania o pracę, aby Twoje referencje mogły być przygotowane.

3. Pokaż się

Zostanie fryzjerem jest w równym stopniu związane z kontaktami towarzyskimi, jak i umiejętnościami. Jednym ze świetnych sposobów na znalezienie pracy w wymarzonym salonie fryzjerskim jest zapoznanie się ze środowiskiem i pracownikami w staroświecki sposób.

Czy jest sklep, którego wygląd i styl ci się podoba, ale nie jesteś pewien, jak wejść do środka? Zacznij od dosłownego postawienia stopy w drzwiach i poznania sklepu osobiście.

Zadbaj o swoje umiejętności społeczne i zachowaj uprzejmość. Możesz zacząć od obcięcia włosów w sklepie i porozmawiania z fryzjerem. Dowiedz się, jak to jest tam pracować i jakie są doświadczenia fryzjera.

Jeśli dobrze się dogadujecie i łatwo wam się rozmawia, nie bój się wyjaśnić, że również jesteś fryzjerem i szukasz pracy. Otwieranie rozmów w ten sposób może pomóc w znalezieniu pracy.

Dowiedz się więcej o ofertach pracy w salonach fryzjerskich

Teraz znasz niektóre z najlepszych wskazówek, jak zdobyć pracę w sklepie fryzjerskim, do którego chodziłeś do szkoły fryzjerskiej. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby Twoje poszukiwania pracy były lepiej zorganizowane i łatwiejsze.

Aby uzyskać więcej informacji na temat znajdowania pracy dla fryzjerów i szkoły fryzjerskiej, sprawdź naszą stronę rekrutacyjną już dziś.

Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach jest trudniejsze niż wcześniej z wielu powodów, a jednym z nich jest to, że na każde [...] jest tylko jedno otwarcie pracy.

Czytaj więcej

Jeśli myślisz o dalszej edukacji, ale boisz się kosztów, nie jesteś sam. Koszt jest jedną z największych barier, które [...]

Czytaj więcej

Stany Zjednoczone mają około 16,5 miliona weteranów, co stanowi 6,4% populacji. Wielu weteranów może być również młodszych, co prowadzi ich do poszukiwania innych [...]

Czytaj więcej