Kobiety są coraz bardziej świadome tego, jak dobrze wyglądać i czuć się pewnie w każdej sytuacji. Dlatego też istnieje wiele miejsc, w których można się uczesać, a także zrobić sobie brwi czy manicure. Ważne jest, aby zarówno kącik kosmetyczny, jak i salon fryzjerski zapewniały klientom komfort i wygodę. Przed urządzeniem salonu warto poznać kilka wskazówek, jak sprawić, by obie strefy ze sobą współgrały.

Do jasnego podziału - "nie"

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość salonów fryzjerskich i kosmetycznych miała wyraźny podział na dwie odrębne strefy. Dziś jednak takie rozwiązania nie są zalecane. Sprawiają one, że nasi klienci myślą, że jesteśmy dwoma różnymi miejscami. Ważne jest, aby salon stanowił spójną całość. Planowanie układu poszczególnych stanowisk to najlepszy sposób na rozpoczęcie pracy. Fotel, konsola fryzjerska mogą być widoczne na pierwszy rzut oka. Natomiast łóżka do zabiegów kosmetycznych nie powinny być widoczne. Zapewni to komfort wszystkim, którzy korzystają z naszych usług. Lepiej nie oddzielać tych dwóch stref drzwiami. Lepiej sprawdzi się stylowy i elegancki parawan.

Meble fryzjerskie i kosmetyczne w jednym stylu

Podczas zakupów mebli kosmetycznych i sprzętu fryzjerskiego najlepiej wybrać jeden główny kolor lub wzór. Pozwoli to stworzyć spójny styl, który podkreśli elegancki wystrój wnętrza i zwiąże ze sobą te dwie strefy. Warto przeglądać całe kolekcje mebli podczas przeglądania sklepów z wyposażeniem wnętrz. Zaoszczędzi nam to czasu i pozwoli skupić się na dopasowaniu każdego elementu.

Modna aranżacja z uniformami

Ważny jest wybór odpowiedniej podłogi do salonu. Najlepiej zastosować jeden rodzaj płytek na całej podłodze i wyeliminować progi oddzielające pomieszczenia. W przypadku ścian można zastosować dekoracyjne fototapety lub farby, które pozwolą stworzyć drobne wzory. Harmonijne wnętrze powinno uwzględniać zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Jest to element obowiązkowy. Wybierzmy jeden rodzaj głównego źródła oświetlenia i tyle samo dodatkowych lamp.

Ważne wskazówki

Ważne jest, aby pamiętać o tych rzeczach, gdy planujesz salon, w którym znajdzie się kącik kosmetyczny i fryzjerski.

  • Wybierz dominujący kolor, który będzie używany w każdym pomieszczeniu.
  • Najnowsze trendy - Każdy klient chce korzystać z nowoczesnych usług.
  • Ogranicz zbędne i rozpraszające uwagę akcesoria. Będą one uciążliwe dla klientów i pracowników, dodatkowo przyciągają brud i kurz.

Jak dopasować dodatkową strefę?

Jeśli Twój salon ma tylko jedną strefę, a planujesz rozszerzyć działalność, to musisz inaczej podejść do aranżacji. Istnieją co najmniej dwie opcje. Pierwsza opcja to całkowita reorganizacja wnętrza. Polega to na zmianie całego wystroju i dostosowaniu go do każdego kąta. Takie rozwiązanie będzie Cię sporo kosztować.

Inną opcją jest mały projekt przebudowy. Wystarczy, że zakupione już przedmioty zostaną ułożone w taki sposób, aby stworzyć nieco więcej przestrzeni. Warto wrócić do miejsca, w którym wcześniej kupiłeś wszystkie meble, wybierając dodatki do nowej przestrzeni. Być może nadal znajdziemy tę samą lub podobną kolekcję, a także uda nam się znaleźć pasujące do niej elementy.