Ważne jest, aby przy urządzaniu salonu fryzjerskiego wybrać odpowiedni sprzęt i akcesoria. Wystrój Twojego salonu fryzjerskiego może wpłynąć na jakość świadczonych usług. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolorystykę wnętrza. Wybór kolorów powinien być dokładnie przemyślany. Niektóre odcienie mogą mieć szczególny wpływ na nastrój i osobowość człowieka. Pokażemy, jak różne kolory mogą wpłynąć na atmosferę w salonie fryzjerskim.

Jasne kolory w salonie fryzjerskim

Jasne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Jeśli Twój lokal jest niewielki, możesz rozważyć pokrycie ścian takimi kolorami jak biel, beż czy ecru. Chłodne kolory pozwolą Ci się zrelaksować i odprężyć w salonie. Nie wszystkie jasne meble są praktyczne. Plamy mogą być problem więc ja jest najlepszy wybierać metalicznych lub ciemnych meble. Doda to salonowi elegancji i wyrafinowania przy zachowaniu jego nienagannego wyglądu. Jasny projekt salonu fryzjerskiego sprawi, że wnętrze będzie przytulne i stworzy niepowtarzalną atmosferę.

Fotel fryzjerski Tommy - Vintage Brown

Ciemne kolory w salonie fryzjerskim

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem ciemnych kolorów może wydawać się przytłaczające. Najlepiej jest zastąpić ciemne kolory czymś lżejszym i bardziej harmonijnym, aby zachować harmonię w przestrzeni. Kolory te mogą również powodować zmęczenie i drażliwość. Ciepłe odcienie mogą powodować problemy z widzeniem i rozdrażnienie. Lepiej używać ich tylko jako akcentów do całej aranżacji lub kupić wyjątkowe dodatki w tych kolorach. Wnętrze będzie wyglądało stylowo i gustownie, ale nie wpłynie to na ogólną atmosferę i odczucia osób, które odwiedzają nasz salon fryzjerski. Dostrzeżenie efektów pracy profesjonalisty może być trudne, jeśli tło jest ciemne lub intensywne. Rozjaśnij obszar, w którym klienci mogą patrzeć na swoją pracę po wyjściu. Dobrym pomysłem jest również nie dodawanie zbędnych dekoracji czy elementów rozpraszających uwagę.

Jaki kolor jest najlepszy?

Meble barowe to drogie meble, które trudno jest wyczyścić. Bardzo trudno jest usunąć plamy lub zabarwienia z krzeseł. Lepiej jest wybrać ciemną tapicerkę, aby były mniej widoczne. Konsoletę można kupić w dowolnie wybranym kolorze. Konsole używane we fryzjerstwie powinny być ciemne, ponieważ używamy ich do przechowywania różnych przedmiotów podczas usługi. Lepiej wybrać czarne półki z frontami, które są w innym odcieniu. Nie przytłoczymy wnętrza i nie będziemy musieli ich sprzątać po wyjściu każdego klienta.

Aranżacja salonu optymalna

Ściany salonu lepiej pomalować na jasny kolor, a podłogi pokryć metalicznymi lub błyszczącymi płytkami. Na meble fryzjerskie, zwłaszcza fotele i pomocniki, najlepiej wybrać ciemniejsze kolory. Dobrze jest jednak nie przytłaczać wnętrza zbyt dużą ilością dodatków i dekoracji. W domu można też umieścić dużo zieleni. Relaksuje ona i łagodzi stres.