Wiele salonów fryzjerskich przypomina bardziej modne przestrzenie miejskie, takie jak kluby czy luksusowe sklepy. Układ salonu jest tak samo ważny jak jakość i usługi, które świadczymy naszym klientom. Łatwo jest udekorować dużą przestrzeń, ale na małej przestrzeni może być to trudne. Jak udekorować mały salon? Oto nasze wskazówki!

Podstawy urządzania małego salonu fryzjerskiego

Pierwsza zasada, o której należy pamiętać przy projektowaniu małej przestrzeni to "mniej znaczy więcej". Lepiej zastosować mniejszą ilość urządzeń oraz wielofunkcyjne sprzęty, które można wykorzystać do zmniejszenia przestrzeni. Warto podzielić małe przestrzenie na strefy, aby wnętrze nie stało się chaotyczne. W salonie fryzjerskim powinna znaleźć się recepcja, strefa mycia oraz strefa strzyżenia/zabiegów. Łatwiej będzie obsługiwać klientów, jeśli podzielimy nasz salon.

Kolejną zasadą jest stosowanie jasnych kolorów i szklanych/błyszczących materiałów. Takie ściany, podłogi i meble sprawią, że przestrzeń wyda się jaśniejsza i bardziej otwarta. Wnętrze będzie wydawało się większe i bardziej profesjonalne.

Recepcja/poczekalnia

W małym salonie wystarczy proste i niewielkie biurko fryzjerskie, kilka małych, wygodnych foteli lub niewielkich rozmiarów kanapa. Stół recepcyjny Reno Mini Ayala, idealnie nadaje się do małych salonów fryzjerskich. Jest prosty i elegancki, wykonany z białej matowej płyty z czarnymi paskami. Posiada szufladę oraz głęboką szafkę z drzwiami. Pomieści wszystkie dokumenty oraz laptopa. Dzięki prostej konstrukcji zajmuje bardzo mało miejsca. Sofę Novara polecamy jako miejsce do siedzenia dla oczekujących klientów. Jej lekka konstrukcja i nowoczesny design sprawią, że będzie wygodna dla osób oczekujących na telefon.

Sofa Novara do poczekalni | Relaksacyjna kanapa do poczekalni

Strefa mycia

Wydzielona strefa mycia to praktyczne rozwiązanie. Najlepiej stylowo wyposażyć ją w myjki fryzjerskie i fotel. Do dyspozycji jest wiele niewielkich i eleganckich rozwiązań, nawet jeśli nie ma zbyt wiele miejsca. Idealny będzie na przykład model Ayala Lady Partner. Myjnia ta wyróżnia się czarną obudową, oraz armaturą produkcji włoskiej. Lady Lea firmy Ayala to kolejny kandydat, który warto wziąć pod uwagę. To prosty model, który sprawdzi się zarówno w salonach męskich, jak i damskich.

Strefa strzyżenia/zabiegów

Do tej strefy warto wybrać dużą, ale niezbyt płaską, jasną, lustrzaną konsolę. Lustro optycznie powiększy wnętrze, dodając mu nowoczesnego, eleganckiego wyglądu. Jasny kolor lustra nie przytłoczy przestrzeni, a jego płaski kształt nie zajmie zbyt wiele miejsca. Idealna do tego celu jest konsola do stylizacji salonu Simple Ayala oraz konsola Reno, obie sygnowane przez tego samego producenta. Wyróżnia je klasyczny kształt i chromowany podnóżek.

Ważne jest, aby wybrać wygodne krzesło, które można wykorzystać jako stanowisko. Należy jednak wziąć pod uwagę również najprostszą konstrukcję. Na przykład krzesło na kółkach Milan Steel Italpro można wykorzystać do przeniesienia krzesła pod myjkę wolnostojącą. Dobrym pomysłem jest również dopasowanie fotela do innych sprzętów. Na przykład, jeśli wybraliśmy myjnię Lady Partner, fotel Partner będzie do niej idealnie pasował. Fotel Naples, tej samej marki, sprawdzi się, jeśli wolisz fotele ze stabilną podstawą.