Trudno wyobrazić sobie salon bez podstawowego elementu: fotela fryzjerskiego. Na komfort klienta i fryzjera będzie miał wpływ wybór odpowiedniego fotela. Na aranżację salonu może pozytywnie wpłynąć wybór stylu i koloru krzeseł. To dlatego przy urządzaniu salonu tak wiele czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego mebla. Nie możemy zapominać o naszych najmłodszych klientach. Jaki fotel fryzjerski jest najlepszy dla dzieci?

Dlaczego warto mieć specjalny fotel dla dzieci

Nie możemy zapomnieć o tym, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego fotela fryzjerskiego dla dzieci, jeśli wśród naszych klientów są dzieci. Brak odpowiedniego lub wybór kiepskiego modelu może wywołać u maluchów niepokój i sprawić, że będą płakać na wspomnienie o naszym salonie. W najgorszym wypadku rodzice i dzieci mogą zrezygnować z naszych usług. Profesjonalny salon powinien poradzić sobie w każdej sytuacji i być przyjazny dla dzieci, chyba że jest to lokal tylko dla dorosłych.

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela fryzjerskiego, który będzie odpowiedni dla dzieci.

Salon powinien być jasno oświetlony i przestronny dla dzieci. Maluchy bardzo zwracają uwagę na wygląd miejsc. Wnętrze i wyposażenie powinno być dostosowane do potrzeb naszych klientów. Duży skórzany fotel z metalowymi elementami nie będzie w stanie zainspirować żadnego dziecka.

Nawet jeśli fotel fryzjerski jest kolorowy i uroczy, nie sprawdzi się w przypadku dzieci, jeśli nie będzie wystarczająco wygodny. Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, nie będą zgrzytać zębami ani siedzieć grzecznie godzinami w niewygodnej pozycji. Ważne, by oparcie i siedzisko były wygodne i stabilne.

Równie ważny w przypadku krzeseł dla dzieci jest materiał obiciowy. Powinien być łatwy w czyszczeniu, ale też miękki w dotyku. Dobrym pomysłem jest posiadanie pasów bezpieczeństwa, które są specjalnie zaprojektowane dla dzieci poniżej 5 roku życia.

Miniaturowy fotel

Fotel fryzjerski dla dzieci to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Jest to miniaturowa wersja fotela dla dorosłych. Jest mniejszy i ma większą regulowaną wysokość. Jest bardzo stabilny i dobrze komponuje się z ogólną aranżacją salonu. Fotel, który wygląda jak fotel rodzica, może sprawić, że dziecku będzie wygodniej. Tego typu meble są idealne dla starszych dzieci, które chcą poczuć się bardziej dorosłe.

Fotel samochodowy

Dla mniejszych dzieci idealny będzie fotel w kształcie samochodu. Z przyjemnością będą go używać do strzyżenia i zapamiętają jako zabawkę. Zamiast krzyku i płaczu, będą kojarzyć to doświadczenie z dobrą zabawą. Takie fotele mają wygodne, dostosowane do dzieci siedzisko, regulację wysokości oraz mocną, stabilną podstawę. Znajdziesz też inne warianty samochodu, np. wóz strażacki, z wieloma akcesoriami, które dziecko może obsługiwać, np. dzwonek na jego masce.