Jest wiele czynników, które wpływają na to, czy klienci odwiedzą nasz salon fryzjerski. Decydują o tym umiejętności stylisty oraz opinie członków rodziny. Wiele osób zwraca również uwagę na wygląd miejsca. Warto poświęcić czas na stworzenie przyjaznej i atrakcyjnej przestrzeni, która przyciągnie nowych klientów. W tym artykule pokażemy, jak stworzyć szykowny czarno-biały salon fryzjerski.

Nowoczesne i praktyczne meble fryzjerskie

Wybór odpowiednich mebli jest kluczowy dla aranżacji salonu. W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i wygodę. Dzięki temu codzienne czynności staną się przyjemne, a nie przykrym obowiązkiem. Przy zakupie krzeseł warto wybrać wygodny, regulowany fotel tapicerowany. Najlepszym wyborem jest czarna tapicerka. Dzięki temu na siedzisku nie będą widoczne plamy, a Twój salon będzie wyglądał pięknie. Dobrym pomysłem jest również wybranie jednego modelu krzesła oraz stylu pozostałych mebli.

Fotel fryzjerski to niezbędny element każdego salonu. Srebrne wykończenia, takie jak nóżki i nogi sprawiają, że modele są ciekawsze. Przy podejmowaniu decyzji mamy możliwość wyboru pomiędzy czarnymi i białymi konsolami. Jeśli wybierzemy półkę lakierowaną na czarno, należy liczyć się z możliwością jej zarysowania. Warto zabezpieczyć ją szkłem, najlepiej kolorowym o nazwie lacobel.

Czarno-białe podłogi i ściany

Podłogi i ściany są ważną częścią każdej przestrzeni życiowej. Choć najlepiej jest wybrać ciemną podłogę i jasne ściany, można też zastosować odwrotne zestawienie kolorów. Wnętrze zyska charakter i wyraz, jeśli będzie się składało z dwóch kolorów. Na podłogę najlepiej nadają się płytki antypoślizgowe. Są łatwe do utrzymania w czystości i będą bezpieczne dla bezpieczeństwa swojego, jak i naszych klientów. Na ścianie świetnie mogą wyglądać również fototapety i tapety. W sklepach dekoratorskich jest wiele opcji, w tym czarno-białe nadruki. Dzięki temu znalezienie idealnej dekoracji ściennej powinno być łatwe. Jeśli wolisz pomalować ściany, warto zastanowić się nad delikatnymi wzorami, dzięki czemu Twoje wnętrze nigdy nie będzie wyglądało nudno i ponuro.

Pomysły na akcesoria do salonu

W każdym salonie powinny znaleźć się różnorodne dekoracje. Na jednolitych ścianach warto powiesić plakaty, zdjęcia czy dyplomy z programów szkoleniowych. Możesz je umieścić w czarnych lub białych antyramach. Możesz stworzyć z nimi niepowtarzalną dekorację, jeśli zależy Ci na wyjątkowym wyglądzie. Możesz kupić ramki w różnych rozmiarach i powiesić je na ścianie, aby stworzyć unikalny projekt. Naturalne kwiaty mogą sprawić, że klienci poczują się w salonie jak w domu.

Oto kilka praktycznych wskazówek

O tych rzeczach warto pamiętać planując czarno-biały salon.

  • Musisz zadbać o odpowiednią ilość sztucznego światła. Żarówki powinny świecić tylko na jeden zimny odcień.
  • W poczekalni znajdowała się wygodna sofa, na której klienci mogli się zrelaksować w oczekiwaniu na rozpoczęcie usługi.
  • Logo salonu było umieszczone w widocznym miejscu - dzięki temu klienci szybciej przypomną sobie firmę i nabiorą do niej większego zaufania.
  • Nie należy przesadzać z czarnymi dodatkami. Lepiej, aby był to kolor lekko dominujący, np. biały.
  • Na oknach zawieś rolety, które zablokują słońce.

Aranżacja salonu w czerni i bieli ma wiele zalet. Taki wystrój wnętrza jest elegancki i przywołuje na myśl luksus. Lepiej jest też pracować w otoczeniu, które nie jest rozpraszane przez jasne lub intensywne kolory. Klienci zapamiętają Twój salon, jeśli będzie miał taki wystrój.