Wyposażenie salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego może mieć znaczący wpływ na to, jak postrzegają go klienci. Może pomagać lub utrudniać naszą pracę. Niezbędnym elementem w tego typu salonie jest hoker, zwany również taboretem fryzjerskim/kosmetycznym. Jakie są cechy takiego siedziska? I na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

Czym charakteryzuje się taboret typu Hocker?

Hoker, znany również jako fryzjer, taboret kosmetyczny lub fryzjer, to mobilne krzesło, którego wysokość można regulować i które zazwyczaj osadzone jest na kółkach. Od zwykłych krzeseł odróżnia je niewielkie, ale wygodne, siedzisko. Wiele modeli nie zawiera oparcia. Hoker jest bardzo mały i może służyć do znacznego odciążenia pracy nóg przez wiele godzin. Wygodna praca może pozytywnie wpłynąć na jakość świadczonych usług i atmosferę panującą w salonie.Jakie są kluczowe punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hokera

Każdy hoker zawsze powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb pracownika. Jest kilka rzeczy, na które musimy zwrócić szczególną uwagę.

Kształt siedziska

Na rynku istnieje wiele opcji hokerów o różnych kształtach siedzisk. Najpopularniejszym wyborem są te z siedziskiem przypominającym siodło lub okrągłym. Najlepszą opcją jest opcja siodła, z oparciem lub bez. Wymusza to na siedzącym pozycję wyprostowaną, co jest dobre dla kręgosłupa. W siedzisku o okrągłym kształcie łatwiej jest się zgiąć lub skrzywdzić. Godnym polecenia modelem jest wysokiej jakości taboret Ayala S3, który posiada odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Model z oparciem będzie uniwersalnym siedziskiem, które można wykorzystać również do pracy przy biurku.

Maksymalna wysokość i możliwość regulacji

Praktycznie każdy hoker ma możliwość regulacji wysokości swojego siedziska. Wszystkie są takie same poza zakresem regulacji. Powinny być dostosowane do wysokości pracowników. Jednak taborety wyposażone w silnik gazowy lub pompę sprawdzą się najlepiej, gdy chodzi o budowę.

Wysoka jakość materiałów i rzemiosła

Wygląd i stan wyposażenia może mieć znaczący wpływ na ogólne wrażenie salonu. Cały salon będzie wyglądał niechlujnie, jeśli materiał, z którego wykonane są krzesła i hokery, ulegnie poplamieniu i zużyciu. Ważne jest, aby wybierać modele trwałe, wysokiej jakości i łatwe w czyszczeniu. Na hokery najlepsze są wysokiej jakości skaj i wysokiej jakości pianka poliuretanowa.

Stabilna podstawa i trwałe kółka

Hoker, czyli najogólniej mówiąc mobilny fotel, zawsze powinien być umieszczony na stabilnej, najlepiej chromowanej, podstawie. Kółka są ważne również dlatego, że nie będą się zacinać i zapychać włosów, co jest szczególnie ważne w salonie fryzjerskim. Warto szukać modeli ze wzmocnionymi łożyskowanymi kółkami, takich jak Texas HNB.